Süütunde kompleks
Muretsed tihti teiste inimeste probleemide pärast, isegi siis kui nendel probleemidel pole sinuga mingit pistmist. Sulle tundub alatasa, et oled ümberringi toimuvas kuidagi süüdi. Selline kompleks arenes sinus ilmselt seetõttu, et su vanemad olid sinuga liiga karmid ning käskisid sul ennast liialt alla suruda. See kompleks on halb, kuna inimesed kipuvad sind ära kasutama, kolleegid näiteks kuhjavad sind tööga üle. Taoline "Süüdlane ilma süüta" olek võib aeglaselt aga kindlalt rikkuda su närvid, nii et sellise kompleksi tagajärjed võivad osutuda üsna halbadeks. Püüa muuta suhtumist iseendasse, kasvata selgroogu ning enesekindlust
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar